Poděkování nejen sv. Martinovi

Děkujeme všem, kteří nezištně pomáhali našemu infocentru s přípravou Zahrádky u zvědavých husiček a Svatomartinských světýlek s královskou audiencí.  

Jak to všechno vzniklo:
Nápad Zahrádky u zvědavých husiček se zrodil v infocentru – proč si neudělat krásný kousek Mikulova i na sv. Martina?! Restaurace pod Radnici zapůjčila zahrádku s nábytkem, kterou již zazimovala, moooc šikovná paní Hana Vacková našila zvědavé husičky, Restaurace U Obřího soudku napekla vynikající martinské rohlíčky, naši milí partneři a sousedé / Hotel Galant, Správa CHKO, Mikulovská rozvojová a Vyhodovy lahůdky / nám bezúplatně zapůjčili banketové stoly, ubrusy a chybějící dekorace. O květinovou výzdobu a celkové aranžmá se postaralo infocentrum, které vykoupilo a bylo obdarováno posledními podzimními květinami v místních květinářstvích /Květiny Eden a Květinářství U žabáka/. A bylo hotovo!
Velké díky také patří usměvavému a milému personálu naší zahrádky a infocentra. Příští rok vám Zahrádku opět připravíme a věříme, že se zapojí i další, kteří chtějí mít naše město krásně nazdobené. První vlaštovka se již připojila, a to Galerie Adam a Eva. Velké díky!!!!     

 A jak to bylo se Svatomartinskými světýlky? Královská družina přivítala do našeho města již potřetí. Bylo nám líto, že našeho pana krále vidíme pouze na fotkách z Pálavského vinobraní, a tak ho infocentrum požádalo, aby právě na sv. Martina pozdravil svůj lid a přivítal ho na mikulovském zámku. Světla je v tento podzimní čas málo, a proto potřebujeme tolik světýlek, abychom na pana krále a královskou družinu viděli.  Každým rokem se počet světýlek zvyšuje a za to jsme moc rádi. Letos nám pan král připravil překvapení, pozval si ohniváky a vzal si s sebou i královský doprovod. S čím nás překvapí příští rok?  To opravdu nevíme.  Moc velké díky patří samozřejmě panu králi, jeho úžasné družině, ohnivákům, ale také velké díky posíláme Regionálnímu muzeu v Mikulově, našemu skvělému partnerovi.